Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Adaptační pobyt v Čekyni 2017

3. 10. 2017

    V pondělí ráno 25. září se sešlo 35 šesťáků ze ZŠ a MŠ Hranická na místním nádraží. S batohy nebo kufry, za doprovodu starostlivých rodičů, čekali na příjezd vlaku, který je dopravil s jejich třídními učitelkami na adaptační pobyt do Čekyně. 

     Zde společně strávili tři krásné, byť trochu chladné dny. Cílem adaptačního pobytu bylo umožnit dětem, které se sešly v šesté třídě z několika pátých tříd, rychleji se skamarádit a poznat se v jiném než klasickém školním prostředí.  Díky finančnímu příspěvku města Lipník nad Bečvou se adaptačního pobytu mohly zúčastnit prakticky všichni žáci obou šestých tříd.

      Místo vyučování byly na programu poznávací a seznamovací hry, aktivity v klubovně na stmelování kolektivu, sportování na moderních hřištích, stezka odvahy v nedalekém lese i vycházky do okolí tábora s překvapivě neporušenou přírodou. Jeden den byl též věnován cestě do pravěku za přerovskými lovci mamutů. Děti navštívily školní muzeum v Předmostí i Památník lovců mamutů. Zpáteční trasu do Čekyně šly děti pěšky: věnovaly se plnění vědomostního kvízu s tématikou pravěku, prošly se po rozestavěném, bahnitém terénu budoucího silničního obchvatu Přerova, žasly nad náročností závodního okruhu Přerovské rokle.  Po návratu do tábora se děti převlékly do kostýmů a následovalo tvořivé odpoledne a pravěké sportovní hry: hod oštěpem, přenášení úlovku, orientace v noci. 

     Při návratu domů se spokojené děti unaveně, ale i trochu zklamaně loučily se svými spolužáky na lipenském nádraží: ten adapťák mohl být delší, aspoň na pět dní!

I. Dvořáková, školní metodik prevence

 

 

Náhledy fotografií ze složky Adaptační pobyt v Čekyni 2017