Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Country tancování

16. 10. 2016

ZŠ a MŠ Lipník nad Bečvou, Hranická 511 a country taneční skupina FIREBALL, která pracuje pod vedením paní učitelky Kamily Zezůlkové při škole již čtrnáctým rokem, uspořádaly 9. víkendový seminář country tanců pro dětské taneční soubory. Ten letošní se konal od pátku 7. 10. do neděle 9. 10. 2016.                       

Lektorem byl opět pan Miroslav Procházka z Vyššího Brodu, který s sebou přivezl do Lipníku spoustu nových country tanců a zajímavých tanečních figur. Přijeli k nám naši kamarádi z Přerova ze Základní školy U Tenisu a GREMLÍNCI z Ostravy. Taneční skupiny byly ubytovány jako vždy v naší škole, ve třídách 1. a 2. stupně. Také děti našeho kroužku spaly ve škole a velmi se jim to líbilo. Všichni tanečníci si pochvalovali teplou sprchu, výborný čaj a jablka ze školní zahrady.

Jednotlivé taneční lekce byly rozděleny podle stupně obtížnosti. Na pátek jsme zařadili lekce pro začátečníky a mírně pokročilé, večer si zatančili pokročilí. V sobotu a neděli se střídaly lekce pro mírně pokročilé, pokročilé a pro všechny. Neděle byla věnovaná tanečkům na přání a opakování. Malí tanečníci si zde opět přišli na své, naučili se zde spoustu nového, užili si legrace a navázali nová přátelství. Největší oblibě se letos těšily tanečky Myšky, Točená polka a Čtyřlístek.

Večer se naše skupina představila tancem Čert ví, kdy kotvy zvednem a dále jsme předvedli rodičům dva tanečky, které nás naučil pan Procházka. Potom přišlo na řadu rozdávání Účastnických listů a drobných dárků, které jsme dostali od Městského úřadu v Lipníku nad Bečvou. Nebyla to jediná pomoc, které se naší taneční skupině FIREBALL dostalo. Na kroužek country tanců i na Country víkend jsme od města dostali grant. Tímto bych městu velmi ráda poděkovala za finanční podporu, vážíme si jí.

Po nedělní dopolední lekci se všichni účastníci semináře rozjeli domů. Country víkend se všem velmi líbil a my věříme, že se na něm zase za rok sejdeme.

                                   Vedoucí skupiny Fireball Kamila Zezůlková