Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Interaktivní divadlo - kyberšikana

3. 2. 2016

Interaktivní divadlo o kyberšikaně

 

     26. ledna měli žáci 8. A příležitost absolvovat velmi zajímavý prožitkový program Nenávist na internet nepatří. Jednalo se o tříhodinové interaktivní divadlo, se kterým zavítali na naši školu členové Sdružení D - aktivní pedagogové a herci olomouckých divadel. Do předváděných příběhů mohli žáci vstupovat a spoluvytvářet správné řešení problémové situace. Všechny hrané příběhy měly společného jmenovatele - kyberšikanu: jak se bránit proti útokům na webu, které údaje na sociální sítě nepatří, kde hledat pomoc a jak reagovat v případě ohrožení.

     Po ukončení interaktivního divadla bylo z řad osmáků vybráno šest dobrovolníků. Tito byli lektory proškoleni a v návazném Peer programu Neboj se promluvit informovali žáky 6., 7. a 9. třídy o absolvovaném programu a zodpovídali dotazy žáků týkající se zejména problematiky sociálních sítí, Facebooku a nebezpečí, které zde hrozí. Zájem ze strany spolužáků byl značný, občas uvedli dobrovolníky do rozpaků svými dotazy, ale ti zvládali svou roli lektorů výborně.

      Průvodci Peer programu byli: Beata Švrčková, Adéla Suchánková, Natálie Peřinová, Veronika Kulifajová, Jakub Pumprla a Adam Bočán.

 

Školní metodik prevence I. Dvořáková