Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Konverzační soutěže v anglickém jazyce

10. 7. 2017

V druhém pololetí letošního roku se žáci zapojili do několika soutěží, ve kterých měli možnost předvést své dovednosti v mluveném projevu. Šesťáci ukázali, jak dokáží přivítat a provést návštěvu po naší škole. Nejlepšími průvodci se stali Eliška Šindlerová (1. místo) a Jirka Tylich (2. místo).

Do okresního kola konverzační soutěže postoupili Ivo Grygar a Lucie Kaplíková. Oba žáci prokázali nadprůměrné znalosti angličtiny.

V pátém ročníku se základního kola soutěže zúčastnilo 8 žáků. Všichni byli velmi dobře připraveni a pro porotu bylo opravdu velmi těžké vybrat ty nejlepší. Ve zlatém pásmu se nakonec umístili čtyři žáci, a to Martin Kleiber, Michaela Špaldová, Alice Girgová a Bára Mirgová.

Mgr. Romana Vašíčková

Soutěže časopisu R+R

V letošním školním roce jsme se opět aktivně zapojili do velkého množství soutěží. Zasláno bylo kolem stovky úspěšných řešení. Na několik žáků se usmálo štěstí při losování a od redakce obdrželi pěkné ceny. Nejlepší práce našich žáků byly zveřejněny v časopise.

Mgr. Romana Vašíčková

 

Projekt vzájemného učení v AJ

Žáci 8. a 5. ročníku prokázali, že spolupráce se vyplatí. Osmáci si pro své mladší spolužáky připravili krásné prezentace o UK, čímž si nejen rozšířili své znalosti o anglicky hovořících zemích, ale také vyzkoušeli dovednost prezentovat v angličtině. O tom, že se jim to skutečně podařilo, svědčí nejen potlesk, kterým byli odměněni, ale také nově nabyté znalosti páťáků. A o těch svědčí výborné výsledky kvizu, který následoval po prezentacích. Všechny týmy obstály velmi dobře, vítězové dokonce získali plný počet bodů. Pochvala patří žákům Sáře Mikuláškové, Adéle Plánkové, Denise Navrátilové, Rosťovi Medvědovi, Katce Přibylové, Nikole Psotové, Tomáši Vávrovi, Davidu Vávrovi, Veronice Zubíkové z 8. A a Terce Pírkové ze 7. A.