Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Projekt - "tříminutovka"

2. 6. 2017

Spolek MAS Moravská brána vyhlásil v rámci MAP (Místní akční plán vzdělávání) v oblasti Rozvoje digitálních kompetencí dětí a žáků soutěž s názvem „Tříminutovka“. Náš tým byl složen z  žáků 8. A  Rostislav Medvěd, Vojtech Janota, Michal Konečný, Lucie Kaplíková, Sára Mikulášková, Denisa Navrátilová.

Celé dva týdny jsme se snažili natočit co nejlepší video o naší škole, které nemělo obsahovat jen ty nejlepší věci z naší školy, ale také malé nedostatky, které bychom chtěli změnit. Každá vteřina našeho videa musela být pořádně promyšlená.  Když jsme vybrali nejlepší části z našeho natáčení, stačilo to sestříhat, vložit nějakou hudbu a doufat, že se náš výsledek tvrdé práce bude líbit. Všechna videa hodnotila odborná porota, která se skládala ze starostů okolních obcí . Naše škola se umístila na 1. místě v kategorii žáků od 6. do 9. třídy a  získala videokameru.  Jako další  odměna za účast v této soutěži byl výlet na filmový festival do Zlína.

Na festivalu jsme zhlédli soutěžní film „ Vlaštovky a Amazonky“,který uvedl matrit Dejdar. V rámci Workshopů jsme  si vyzkoušeli kreslené animace a pixelace. Podívali jsme se také  do studia české televize a vyzkoušeli,  jak nám to pálí s hlavolamy. Také jsme měli možnost vidět pár známých osobností. Výlet jsme si velmi užili.

 

Soutěžní video je možné shlédnou na této adrese:

https://ulozto.cz/!29hm7oze0VHE/dennahranicke-mp4