Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Projekt 91 - Prvňáčci vyráběli draky se svými patrony

30. 10. 2016

Na ZŠ a MŠ Lipník nad Bečvou, Hranická 511 již několik let běží Projekt „91“. Žákům 9. třídy, patronům, je svěřen vždy jeden prvňáček po dobu celého školního roku. Starší kamarádi malým svěřencům pomáhají s přípravou na vyučování, povídají si s nimi, navštěvují je a účastní se s nimi různých akcí. Jednou z nich je také výroba draků a závody v jejich pouštění.

Všichni se sešli v  úterý 25. října v 1. A. Draka si prvňáčci vyráběli z igelitové tašky, na kterou namalovali veselý obličej. Deváťáci jim pomohli s třásněmi z krepového papíru, navlečením provázku a jeho přivázáním na dřevěnou hůlku. Společně vymysleli drakovi jméno, které na tašky napsali. Potom již závody létajících draků mohly začít.

Na školním dvoře byla vyznačena meta, kterou musel prvňáček s drakem oběhnout, pak předal draka svému patronovi a také ten proběhl vytyčenou trasu. Vždy závodily dvě dvojice a čas v cíli byl zapsán do výsledkové listiny. Pak následovalo společné focení a vyhodnocení tří nejlepších dvojic. Všichni závodníci dostali sladkost a na výherce čekaly krásné diplomy a čokoláda. Drakiáda se povedla, počasí nám přálo a všichni se těší na listopad, kdy nás čekají sportovní hry v hale.

                                                                                                   Mgr. Kamila Zezůlková