Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Výlet 5. A do Kopřivnice a do Štramberku

18. 5. 2017

Na výlet jsme se hodně těšili a nemohli jsme se toho dne dočkat. Konečně jsme mohli ve středu 17. května 2017 v 8 hodin nastoupit do autobusu. Naše trasa vedla do Kopřivnice do Muzea Tatra. Prohlédli jsme si vystavená auta, letadla, motory z aut a kamiony. Moc se nám tam líbilo a koupili jsme si na památku propisku nebo pohlednici.

Pak jsme zamířili do Štramberku. Nejprve jsme vystoupili na vrch Kotouč a prohlédli si jeskyni Šipka, kde byly nalezeny kosti neandrtálského dítěte. O tom jsme si přečetli na nástěnné tabuli.

Potom jsme vyšli na Trúbu, věž, která zůstala z původního hradu. 168 schodů nás dovedlo na vrchol a prohlédli jsme si Štramberk shora.

Následovala prohlídka Aqua Terra, obdivovali jsme tam vzácné a cizokrajné ryby, pavouky, ještěry, ještěrky, veverku, hady a dokonce jsme byli svědky krmení varana komodského a želvy. Byli jsme s prohlídky nadšeni.

Po krátkém rozchodu jsme si nakoupili štramberské uši a drobné dárky domů. Pan řidič nás v pořádku přivezl do Lipníka přesně v 15 hodin. Byli jsme rádi, že jsme se tohoto výletu zúčastnili a moc se nám v obou městech líbilo. Paní učitelku potěšilo, že jsme byli hodní a nikdo se neztratil.


 

Třída 5. A a p. uč. Veselská