Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Spinkání pod stromečkem 7. 12. 2017

21. 12. 2017
Když se ve čtvrtek 7. prosince setmělo, sešli jsme se s dětmi na školním dvoře. Vybaveni baterkami jsme se vydali na tajuplnou a dobrodružnou cestu. Ve tmě jsme hledali světýlka. Všechny děti byli statečné, některé dokonce noční stezku zvládly i bez baterky. Cíl byl u jedličky, která roste před školkou. Tam jsme si zapálili prskavky a zapívali  koledy. Po dobrodružné cestě jsme šli do mateřské školy, kde nás čekala spousta dalších zážitků. S paní učitelkou Klárou jsme si vyprávěli o vánočních zvycích a tradicích. Pouštěli jsme lodičky, plovoucí svíčky, házeli botou, či krájeli jablíčka, ve kterých jsme našli krásné hvězdičky.

Pak už nás čekala večeře a příjemné posezení s kamarády u cukroví.  To byla ale dobrota. S plnými bříšky jsme se vrátili do třídy. Uprostřed místnosti stál krásný třpytivý anděl. Pozval nás k sobě blíž, sedli jsme si kolem něj a nedokázali z něj spustit oči. Anděl kouzelným práškem vyčaroval krásnou pohádku, kterou nám přečetl. Nakonec jsme od něj dostali andělské pohlazení, které nám přinese spoustu lásky a štěstí.

Když jsme se s andílkem rozloučili, čekali na nás připravené postýlky, které byly rozložené kolem stromečku. Nachystali jsme se na spinkání a ulehli jsme ke sladkému spánku, plnému andělského třpytu.

 

Šárka Molatová