Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Adaptační pobyt 6. třídy v Čekyni_2019

27. 9. 2019

              Žáci  6. A ze ZŠ a MŠ Lipník nad Bečvou, Hranická strávili od 25. do 26. září tři dny na adaptačním pobytu v dětském táboře v Čekyni. Pobyt měl za cíl stmelit kolektiv dětí, které se sešly v nové třídě z různých pátých tříd a různorodých škol. Děti se tak měly možnost více poznat a sblížit se v jiném než školním prostředí.

                Počasí dětem celou dobu přálo, a tak na programu byly hlavně venkovní aktivity a poznávání blízkého i vzdálenějšího okolí. První den děti prozkoumaly okolí tábora, využily ke sportovním hrám hřiště v místním areálu a také si zahrály seznamovací hry na rozvoj spolupráce a komunikace. Večer nechyběla stezka odvahy, kterou všichni odvážlivci zvládli na výbornou.

Druhý den se děti doslova vcítily do kůže pravěkých lovců mamutů. Výlet do nedalekého Předmostí zahrnoval návštěvu informačního střediska s malou expozicí pravěku a také prohlídku hromadného hrobu lovců mamutů. Paní průvodkyně dětem řekla spoustu zajímavých informací, které děti využily při vyplňování vědomostního kvízu. Pěší cestu zpět do Čekyně dětem zpříjemňovalo slunečné počasí. Následovalo tvořivé odpoledne v pravěkých kostýmech, do kterých se děti převlékly a v nich plnily ve skupinkách zadané úkoly: výroba pravěkých zbraní, obydlí, šperků a zvířátek z plastelíny.

     Adaptační kurz splnil účel - děti se blíže skamarádily, více se navzájem poznaly a odnesly si společné zážitky, na které budou určitě všichni rádi ještě dlouho vzpomínat.

Kolektiv pedagogů

 

 

Náhledy fotografií ze složky Adaptační pobyt v Čekyni_2019