Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Dětský den pro I. stupeň KOVOZOO

6. 6. 2018

Dne 1. 6. 2018 proběhl Dětský den pro žáky 1. stupně. Tentokrát jsme všichni vyjeli na exkurzi do KOVOZOO ve Starém Městě u Uherského Hradiště. 

                                                                                       

Část jízdného byla hrazena z příspěvku SRPŠ. KOVOZOO Staré Město vznikla 21. 4. 2012. Nachází se v zajímavém a netradičním prostředí zrekonstruovaného areálu bývalého cukrovaru ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Spatřili jsme mnoho jedinečně propracovaných zvířat v životní velikosti vyrobených z kovového odpadu. Svojí propracovaností a dokonalostí nás překvapila. V současné době KOVOZOO obývá více než 250 zvířat a stále se rozrůstá.

Každé zvíře si sebou nese svůj vlastní příběh, který vznikl při jeho výrobě. Některé příběhy se odehrávaly dny, některé týdny a některé dokonce měsíce.

 V KOVOZOO jsme viděli, že i ze zdánlivě nepotřebného odpadu mohou vznikat věci, které jsou nejen krásné a zajímavé, ale i nadále užitečné. Je zde spojeno ponaučení se zábavou a zážitky malých i velkých. Velice nás zaujala projížďka vláčkem Steelinka s výkladem a  s písničkou. Zajímavý byl i výukový program: „Mořem odpadu“.

Celý výlet se nám velice líbil. Překvapením pro nás bylo, jak se dá využít obyčejný kovový odpad.

                                                                                                        Mgr. Hana Veselská

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Dětský den pro I. stupeň KOVOZOO