Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Pobytový program v Semetíně třídy 2. A

6. 6. 2018

Ve dnech 28. – 30. května jsme se zúčastnili pobytového programu s Alcedem Vsetín. Do Semetína na Hájenku Na Novém světě jsme přijeli vlakem a autobusem, batohy a spacáky dorazily za námi autem.

Hned se nás ujali dva šikovní lektoři Zdeněk a Soňa, vzali nás do klubovny, kde jsme se seznámili a podepsali si hrnečky. Také jsme sepsali svá očekávání, co bychom zde chtěli zažít a co zase ne. Před obědem následovalo ubytování a po odpoledním klidu se již rozjel program.

Nejdříve jsme hráli hry na louce u hájenky – Výbuch, Králova koruna, Šlacha a po svačince přírodovědnou soutěž Poraď se s koněm. Večerní program byl v klubovně a ve skupinách jsme vyráběli „nerozbitné vajíčko“, vymýšleli plakát a reklamu na náš nový výrobek. Kvalita nerozbitného vajíčka byla pak prověřena shozením vajíčka z okna. Bohužel, žádné vajíčko nezůstalo celé. I to se stává. Druhý den jsme se vypravili do lesa a zde jsme hráli hry, kreslili zvukovou kartu, hledali svůj strom a lepili drobné přírodniny na papírový list lípy polepený oboustrannou páskou. Odpoledne jsme se učili dávat záchranu spolužákům a jistit je v lanovém centru. Všechny jeho části jsme pak úspěšně zvládli. Po svačince jsme vyrazili k potoku a lovili zde do sítí drobné vodní živočichy a potom se je učili poznávat na obrázcích. Naši lektoři nás pak zavedli k tůňce, kde žil čolek a také jsme ho viděli. Večer jsme opékali, zpívali s kytarou a měli diskotéku. Třetí den pobytu jsme hráli hry na louce, učili se Pozdrav slunci, hráli hry Bang, Já Viking a po svačině jsme pracovali s padákem. Probíhali jsme pod ním, vyhazovali balónky a také jsme se snažili míčky dostat otvorem uprostřed padáku ven.

Před odjezdem jsme hodnotili školu v přírodě a zahráli si s Lentilkami. Na Hájence se nám moc líbilo a nejraději bychom tam ještě zůstali.                                                                  Za žáky 2. A Kamila Zezůlková

 

 

Náhledy fotografií ze složky Pobytový program v Semetíně třídy 2. A