Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Třídní výlet sedmáků do Prahy_2018/

25. 5. 2018

Dne 16. května se vydala třída 7. A na dvoudenní výlet do Prahy.

     Ve středu 16. května v 5:30 ráno jsme se všichni sešli na lipenském vlakovém nádraží, odkud jsme poté vyrazili v 5:45 naším rychlíkem směr Praha. Když jsme po tříhodinové cestě konečně dorazili na pražské hlavní nádraží, šli jsme si odložit naše tašky a kufříky s věcmi na přespání do skříněk na úschovu zavazadel a poté jsme se vrhli na prozkoumávání našeho hlavního města.

     Naší první zastávkou byl Pražský hrad, kde jsme navštívili muzeum, ve kterém si následně všichni zahráli poznávací hru ''Hrrr na Hrad''. V této hře jsme se o středověké Praze dozvěděli spoustu nových informací. Po odevzdání správně zodpovězených odpovědí, které jsme museli najít mezi vystavenými exponáty, jsme se seskupili a vydali se do vnitřních prostor gotického skvostu - Katedrály sv. Víta. Zde nás uchvátila okna s nádhernými mozaikami, poboční kaple i hlavní oltář.

     Po individuální prohlídce katedrály hurá do Zlaté uličky! Bylo překvapivé, jak nízké a maličké domečky tuto uličku tvoří. Uvnitř středověkých, barevných domečků byly malé obchůdky s různými drobnůstkami k zakoupení a zajímavé expozice. A to, že zde žilo i pár slavných výtvarníků či spisovatelů zvučných jmen, jako například Franz Kafka, Jaroslav Seifert nebo Vítězslav Nezval, bylo ještě překvapivější.

     Karlův most, na kterém nás zaujmul talent všech pouličních umělců, jsme přešli bez ztráty jakéhokoliv žáka ve Vltavě a pokračovali jsme po cestě na Staroměstské náměstí. Tady nám paní učitelky daly rozchod k zakoupení něčeho k snědku a pití, protože už nám docela vyhládlo. Po rozchodu na Staroměstském náměstí jsme se vydali na další hodinku rozchodu, tentokrát na náměstí Václavské. Poté, již v podvečer, jsme došli zpět na hlavní nádraží pro tašky a kufry, svedli jsme vítězný boj s jejich vyzvednutím ze skříněk a jeli se ubytovat na strahovské vysokoškolské koleje.

     Byli jsme natěšení, když jsme viděli barevné, novotou zářící fasády kolejních budov. Ale ouha! Když jsme došli k bloku číslo 12 v úplně zadní části areálu, kde jsme měli objednané ubytování, skoro jsme se lekli. Zvenčí tento objekt vypadal hoodně zanedbaně. Polovina z nás začala vzdorovat, že bude spát radši venku. Avšak když jsme dostali klíčky a s nechutí jsme otevřeli dveře od našich pokojů, naše obavy se vytratily. Byly to krásné, čisté pokoje bez závad. Na kolejích jsme měli čas si po celém dni chození chvilku odpočinout. Po odpočinku jsme si zašli na večeři do nedaleké vysokoškolské menzy. Den jsme zakončili zrcadlovým bludištěm na Petříně a nádherným výhledem na celou Prahu z petřínské rozhledny.

     Po ne moc dlouhém spánku jsme následující ráno už v 7:30 měli sraz před budovou a šli jsme na snídani opět do menzy. Pak jsme se vrátili zpět na pokoje, zabalili si věci, uklidili a znova vyrazili na cestu Prahou.

     Betlémská kaple, ve které kázal Mistr Jan Hus, krásný pohled! Nedaleko bylo také Náprstkovo muzeum, naše další zastávka. Viděli jsme zde mnoho exponátů, týkajících se života Indiánů, Eskymáků a australských domorodců.

     Po obědě přišla chvíle, na kterou se všichni nejvíce těšili. Únikovka! Rozdělení do čtyř skupin jsme se vydali Zachránit svět před zombies, do Školy Čar a kouzel, Vykrást banku i do tří různých prostředí v jedné hře! I když nám logické úkoly, jejichž úspěšné vyřešení znamenalo postup do dalšího prostoru, daly docela zabrat, všichni jsme se nakonec po hodině ven dostali. Poté jsme se s bolavými nohami jen dotrmáceli na hlavní nádraží, počkali na náš rychlík a jeli domů.

     Výlet jsme si neskutečně užili!

Eliška Šindlerová, 7. A

 

Náhledy fotografií ze složky Třídní výlet sedmáků do Prahy_2018/