Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Adaptační pobyt 6. tříd v Čekyni_2018

1. 10. 2018

     Tři krásné, byť trochu chladné dny od 24. do 26. září strávili v Čekyni šesťáci ze ZŠ a MŠ Lipník Hranická na adaptačním pobytu, na jehož uskutečnění byl použit finanční příspěvek z grantu města. Cílem adaptačního pobytu bylo umožnit dětem, které se sešly v šestých třídách z několika pátých tříd, rychleji se skamarádit a poznat se v jiném než klasickém školním prostředí.

      Místo vyučování byly tedy na programu poznávací a seznamovací hry, aktivity v klubovně na stmelování kolektivu, sportování na moderních hřištích, táborák i vycházky do okolí tábora s překvapivě neporušenou přírodou. Jeden den byl též věnován cestě do pravěku za lovci mamutů v Předmostí. Děti zde navštívily školní muzeum i Památník lovců mamutů. Cestou zpět do Čekyně se věnovaly plnění vědomostního kvízu s touto tématikou. Po návratu do tábora se děti převlékly do kostýmů a následovalo tvořivé odpoledne a pravěké sportovní hry: hod oštěpem, přenášení úlovku, střelba vlastnoručně vyrobeným lukem. 

     Při návratu domů se spokojené děti unaveně, ale i trochu zklamaně loučily se svými spolužáky na lipenském nádraží: ten adapťák mohl být delší, aspoň na pět dní!

I. Dvořáková, školní metodik prevence

 

Náhledy fotografií ze složky Adaptační pobyt 6. tříd v Čekyni_2018