Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Předškoláci-hrajeme si na školu_2019

Jako každý rok proběhl na naší škole projekt spolupráce ZŠ a MŠ „Hrajeme si na školu“. Od února do června chodily děti do jednotlivých ročníků 1. stupně, kde pro ně bylo připraveno učení zábavnou formou.

V únoru si děti zazpívaly s třeťáky písničku Čert a Káča, známé lidové písničky, zahrály si na rytmické nástroje a vybarvily si omalovánku s hlavními hrdiny nové písničky. Pak přišla na řadu pohádková hodina ve 4. třídě a s ní spousta knih O krtečkovi od Zdeňka Milera. V dubnu na děti čekalo počítání s žáky páté třídy. Matematika se jim velmi líbila. V květnu děti malovaly s prvňáčky nejmilejší obrázky na chodník na školním dvoře. A v červnu si všichni předškoláci zacvičili pro zdraví i pro radost s žáky druhé třídy. V hale si všichni zahráli soutěživé hry ve skupinkách.

O velké přestávce 17. června paní učitelky předaly na školním dvoře dětem diplomy, duhové pastelky a sladkost za jejich práci ve všech pěti hodinách. Malým kamarádům na závěr zatleskali všichni žáci 1. stupně a už teď se těší na nové kamarády, kteří po prázdninách nastoupí do 1. A.

                                                                         Za kolektiv 1. stupně Kamila Zezůlková

 

 

Náhledy fotografií ze složky Předškoláci-hrajeme si na školu_2019