Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Výlet 7. tříd_2019

14. 6. 2019

Dne 6. 6. 2019 se třídy 7. A a 7. B vydaly na školní výlet do Prahy. Museli jsme vstávat brzy ráno, protože vlak nám jel už v 5:44.

        Do Prahy jsme dorazili před 9. hodinou a následně se metrem přesunuli k Pražskému hradu, kde nás čekaly Staré zámecké schody. Vzhledem k počasí nebylo jejich zdolání nic příjemného. Ale propocení na kost jsme se dostali až ke kontrolám hradní stráže. Všichni jsme kontrolou prošli a pustili se do objevování historických pokladů Pražského hradu. Navštívili jsme Obrazárnu, Starý královský palác, kde na nás čekala poznávací hra, kterou jsme splnili na výbornou a Chrám sv. Víta.

          Cestou z Hradu jsme prošli Zlatou uličkou a přesunuli se přes Karlův most na Staroměstské náměstí. Přišli jsme právě včas, abychom viděli Pražský orloj v pohybu. Na „Staromáku“ jsme měli chvíli čas na nákupy jídla a suvenýrů.

Dále nás čekalo muzeum čokolády a workshop. V muzeu jsme si prohlédli voskové figuríny, se kterými jsme se mohli vyfotit a ochutnávali jsme rozmanité druhy čokolád dovezených z různých koutů světa. Poté jsme si mohli i čokolády vyrobit domů a nakoupit nějaké dobroty v Candy shopu.

         Po opuštění čokoládovny nás zastihl velmi silný déšť, který nás donutil vynechat návštěvu Václavského náměstí a utíkat rovnou na vlakové nádraží, kde byl další rozchod. Někteří po náročném dni strávili celou volnou dobu v Burger King. Ti méně hladoví využili volné chvíle ještě k nákupu drobností domů a do vlaku.

                A pak už nás čekala jen cesta domů, která rychle utekla, stejně jako celý výlet.

                                                                                                                  děvčata 7. A/B třídy

7.-b-na-hrade.jpg v-cokoladovne.jpg

 

v-muzeu.jpg                     vyroba-cokolady.jpg