Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Prvňáčci vyráběli draky se svými patrony_2019

21. 10. 2019

Na ZŠ a MŠ Lipník nad Bečvou, Hranická 511 již několik let běží Projekt „91“. Žákům 9. třídy, patronům, je svěřen vždy jeden prvňáček po dobu celého školního roku. Starší kamarádi malým svěřencům pomáhají s přípravou na vyučování, povídají si s nimi, navštěvují je a účastní se s nimi různých akcí. Jednou z nich je také výroba draků a závody v jejich pouštění.

Všichni se sešli v pátek 11. října v 9. A. Draka si prvňáčci vyráběli z igelitové tašky, na kterou namalovali veselý obličej. Deváťáci jim pomohli s třásněmi z krepového papíru, navlečením provázku a jeho přivázáním na dřevěnou hůlku. Společně vymysleli drakovi jméno, které na tašky napsali.

V úterý 15. října se pak konala Drakiáda - závody létajících draků. Soutěžilo se na běžecké dráze, první polovinu běželi deváťáci, pak předali draka svému prvňáčkovi a ten pak doběhl za povzbuzování svého patrona do cíle. Výsledný čas byl zapsán do listiny. Pak následovalo společné focení a vyhodnocení šesti nejlepších skupin. Všichni závodníci dostali sladkost a na výherce čekaly krásné diplomy a malý dáreček. Drakiáda se povedla, počasí nám přálo a všichni se těší na listopad, kdy nás čekají sportovní hry v hale.

                                                                                                   Mgr. Kamila Zezůlková