Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Stezka Valaška na Pustevnách_2019

27. 9. 2019

Dne 25. 9. 2019 navštívili žáci 1. stupně se svými třídními učitelkami Stezku Valaška na Pustevnách. Tato akce proběhla v rámci environmentální výchovy a projektu Poznávání chráněných oblastí moravských krajů v Programu na podporu environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty v Olomouckém kraji v roce 2019.

 Vyhlídková stezka na Pustevnách se nachází cca 250 metrů od horní stanice lanovky směrem k vrcholu Tanečnice. Vrcholem stezky je 22 metrů vysoká věž, na které se nachází skleněná vyhlídka. Na věž samotnou vede přibližně 600 m dlouhý chodník, vedoucí ve výšce mezi stromy. Pozvolně stoupající chodník má také řadu zastavení, na kterých jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí nejen o přírodě Beskyd, ale i blízkém okolí. Délka stezky ve stromech 480 m, délka stezky ve věži 220 m, výška stezky ve stromech 4 – 15 m, výška věže 22 m.

Ze stezky v oblacích, z toho dřevěného chodníku, jsme byli nadšeni. Část cesty jsme absolvovali po 150 m dlouhém lanovém chodníku. Na vrcholu jsme si užili vyhlídky do okolí a vyfotili jsme se na skleněné podlaze s výhledem dolů.

Po absolvování vyhlídkové stezky jsme se vydali na horu Radhošť k soše slovanského boha Radegasta, boha slunce, války a vítězství, který měl na Radhošti podle pověsti od pradávna sídlo.

Exkurze se nám velice líbila, dozvěděli jsme se hodně zajímavých věcí, které můžeme využít hlavně v hodinách vlastivědy.

                                                                    

 

                                                                                        Mgr. Hana Veselská

 

Náhledy fotografií ze složky Pustevny - stezka Valaška_1st.