Jdi na obsah Jdi na menu

Výškařská soutěž ve Všechovicích_2018

22. 12. 2018

Prosinec je tradiční měsíc, kdy se žáci ZŠ Hranická účastní soutěže ve skoku vysokém, kterou pořádá ZŠ Všechovice. Letos se konal již 27. ročník.

Do Všechovic se letos vypravila skupina čtyř skokanů s cílem podat co nejlepší výkony a navázat tak na úspěchy z minulých let.

Po příjezdu do Všechovic čekala naše závodníky hala plná diváků a atmosféra připomínající ligový fotbalový zápas turecké ligy. Fandící žáci místní školy vytvořili výbornou sportovní kulisu.

V kategorii mladších žákyň /6. -7. ročník/ se na pěkném 4. místě umístila Sára Bednářová, která překonala laťku ve výšce 125cm. V soutěži chlapců stejného ročníku obsadil Dominik Sivák  2. místo výkonem 140cm. Letošním vrcholem soutěže byla kategorie starších žákyň  /8. -9. ročník/, ve které výkonem 140cm obsadila 3. místo Nela Velešíková. O přepis historických tabulek soutěže se pokoušela Natálie Machová, která se snažila překonat 18 let starý rekord závodu, který drží bývalá žákyně naší školy Klára Šebestová. Natálka výšku 151 cm sice nepřekonala, přesto danou kategorii vyhrála výkonem 148 cm a získala zasloužené ovace zaplněné všechovické haly.