Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Beseda na téma Bulimie a anorexie

23. 2. 2017

Cyklus besed s tématy prevence rizikového chování pro žáky 2. stupně završilo vystoupení členů olomouckého D divadla v pátek 17. února. Obsahem interaktivního programu byly poruchy přijmu potravy – bulimie a mentální anorexie. Posluchače a zároveň i herce v jedné osobě tvořili žáci 8. a 9. ročníku.

     Po aktivitách na „rozehřátí“ publika byl otevřen příběh trojice kamarádů – Franty, Elišky a Zuzky. Zuzku její touha po superštíhlé postavě dovedla do nemocnice a poté do psychiatrické léčebny. Její osud kluky a holky velice zaujal. Pod vedením lektorů vstupovali do děje, předváděli scénky a spoluvytvářeli příběh hlavní hrdinky. Nepřímo mohli tak na vlastní kůži pocítit to, co dívčini rodiče a sama Zuzka zažívali.

     Na toto interaktivní představení navázal v dalších dnech tzv. Peer program. Proškolení dobrovolníci z řad osmáků seznámili s problematikou poruch výživy své mladší spolužáky – kluky a holky ze 7., 6. a 5. třídy. V rámci své velmi kvalitně připravené prezentace upozornili též na webové stránky věnující se této tématice. Taktéž dětem rozdali propagační předměty a materiály s logem pořadu „Jsem, kdo jsem“.

     Kdo byli úspěšní tvůrci a realizátoři výborně připraveného Peer programu? Lucie Kaplíková, Sára Kreselová, Veronika Čuříková, Denisa Navrátilová, Sára Mikulášková, Valérie Knotová, Leona Hrušková, Kryštof Hendrych, David Vávra, Jakub Koňa a Marek Letko. V úloze fotografa pracoval Rostislav Medvěd.

 

Ivana Dvořáková, školní metodik prevence