Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Soutěž mladých zdravotníků_2016

18. 5. 2016

Dne 13. 5. 2016 proběhlo okresní kolo soutěže mladých zdravotníků. Tato soutěž se letos poprvé uskutečnila v areálu Červeného kříže u Bečvy v Přerově. Za naši školu se vydala bojovat dvě pětičlenná družstva. Obě si vedla velmi dobře. Na prvním stanovišti ošetřovali soutěžící zranění způsobené zásahem elektrického proudu a museli zvládnout resuscitaci i ošetření popálenin. Na dalším je čekalo ošetření řezných ran a „podnapilé“ slečny v bezvědomí. Také museli přenést zraněného s poraněnou páteří na improvizovaných nosítkách a vytvořit funkční obvaz dle zadání. Čekání na vyhodnocení si zkrátili jízdou na člunu po Bečvě v doprovodu přerovských hasičů. Družstvo ve složení D. Bočán, B. Švrčková, N. Peřinová, A. Plánková a M. Pokorná se umístilo na nepopulárním 4. místě. Zkušenější tým, který tvořily K. Plánková, A. Zbožková, V. Konečná, D. Dobešová a T. Vidová, vybojoval 2. místo. Výborné umístění je výsledkem týmové práce a praktické připravenosti v poskytování první pomoci. Všichni zúčastnění si zaslouží pochvalu za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Lenka Fišbachová